Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szachach zakończone!

W dniach 19–21 czerwca 2026 roku w ośrodku „Zagłębocze” w Sosnowicy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy lubelsko-podlaskiej w szachach. W turnieju wystartowało 68 najlepszych zawodników i zawodniczek do lat 10, reprezentujących 13 klubów szachowych z województw lubelskiego oraz podlaskiego. Województwo lubelskie reprezentowało sześć klubów: LKSz Lublin, LUKS Tempo Ożarów, UKS Lider Zamość, LUKS Lubartów, SSz Cebularz Lublin oraz MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski.

Organizatorem zawodów był Lubelski Wojewódzki Związek Szachowy, a współorganizatorem Lubelska Unia Sportu. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny Pan Grzegorz Pańko. Zmagania przy szachownicy obserwowali Prezes Lubelskiego Wojewódzkiego Związku Szachowego Pan Marek Uściński i Wiceprezes Lubelskiej Unii Sportu Pani Magdalena Iwaszczuk.

Po zaciętych trzydniowych szachowych walkach wśród dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła Natalia Orłowska (MUKS Stoczek 45 Białystok), drugie miejsce Gabriela Sirocka (MUKS Stoczek 45 Białystok), zaś trzecie – Natalia Hołowienko (MUKS Stoczek 45 Białystok), natomiast wśród chłopców na najwyższym stopniu podium stanął Ignacy Czachurski (MUKS Stoczek 45 Białystok), drugie miejsce przypadło Antoniemu Oszutowskiemu (Klub Szachowy Jaćwież Suwałki), trzecie miejsce natomiast zajął Wawrzyniec Wasilewicz (MUKS Stoczek 45 Białystok).

Cenne punkty we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży dla województwa lubelskiego wywalczyli: Klara Żmuda (LKSz Lublin), Lena Kmieć (UKS Lider Zamość), Vladyslav Shymanskyi (SSz Cebularz Lublin), Albert Czerniec (LKSz Lublin) oraz Ignacy Lech (LKSz Lublin).

Gratulujemy rezultatów i życzymy dalszych sukcesów na szachownicy!

 

–> GALERIA ZDJĘĆ